Zupy

Ile ryżu do zupy pomidorowej

Ile ryżu do zupy pomidorowej

Jak ugotować zupę pomidorową?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę w kuchni i nie wiesz, jak zrobić zupę pomidorową, żeby smakowała wybornie, to dobrze trafiłeś. Po przeczytaniu tego tekstu dowiesz się, jak ugotować zupę pomidorową, która doskonale smakuje zarówno z ryżem, jak i z makaronem.

Do przygotowania bulionu warzywnego zaleca się użycie:

  • marchewki, pietruszki, selera, cebuli, pora
  • soli, pieprzu, liścia laurowego, ziela angielskiego
  • świeżego lubczyku.

Ciekawe rezultaty daje łączenie różnych rodzajów mięs np. wołowiny oraz drobiu: kurczaka, indyka, kaczki. Wówczas po przyprawieniu smak naszej zupy jest bogatszy.

Do gotowego bulionu warzywnego, drobiowego lub wołowego, dodaje się ulubiony wsad pomidorowy w postaci:

  • świeżych pomidorów obranych ze skórki
  • passaty pomidorowej
  • soku pomidorowego
  • koncentratu pomidorowego.

Odpowiadając na pytanie, ile czasu gotować zupę, trzeba zaznaczyć, że zależy to od sposobu przygotowania wywaru i rodzaju użytego mięsa:

  • bulion warzywny i bulion drobiowy gotuje się od 1 – 1,5 h
  • bulion wołowy 2 – 3 h.

Ile dodać ryżu do zupy pomidorowej?

Jeśli preferujesz pomidorową z ryżem musisz wiedzieć, ile ryżu do zupy pomidorowej dodać, aby miała idealną konsystencję. Na litr bulionu użytego do ugotowania zupy pomidorowej będzie to około 50 g ryżu (4 łyżki). Dodaje się go pod koniec gotowania zupy i co jakiś czas miesza, gdyż, osiadając na dnie może się przypalać. Ważną kwestią jest to, jak długo gotować ryż w zupie, aby się nie rozpadał tylko pozostał jędrny. Czas potrzebny na ugotowanie ryżu w zupie to około 15 – 20 minut, w tym czasie zdąży on odpowiednio zmięknąć i spęcznieć. Warto czasami również zrobić zupę ogórkową na obiad.

ryż do zupy pomidorowej

Jak zrobić zupę pomidorową z rosołu?

Spożywanie tych samych posiłków dzień po dniu szybko może się znudzić i odebrać przyjemność z jedzenia. Dlatego podpowiadamy jak zrobić zupę pomidorową z rosołu, który pozostał nam z poprzedniego dnia.

Poniżej znajdziesz sprawdzony przepis na szybką transformację rosołu w zupę pomidorową:

Przykładowo do 1, 5 litra podgrzanego rosołu dodaje się 200 g koncentratu pomidorowego i dokładnie miesza. W osobnym naczyniu dokładnie miesza się ¾ szklanki śmietany 12% lub 18% ze szczyptą soli i łyżką mąki pszennej. Na tym etapie trzeba zwracać uwagę na usunięcie wszystkich grudek. Następnie taką mieszaninę hartuje się dodaniem szklanki gorącego rosołu i po dokładnym jej wymieszaniu wlewa się ją do garnka.

Dzięki wykorzystaniu rosołu jako bazy do przygotowania zupy pomidorowej, nic się nie zmarnuje, a my ze smakiem zjemy na obiad odmienione danie. Najczęściej pomidorowa podawana jest jako pierwsze danie, jednak zupa pomidorowa z makaronem na mięsie może być dzięki wkładce na tyle sycąca, że śmiało może stanowić samodzielny posiłek.

Zupa pomidorowa z koncentratu

Dużą zaletą jest fakt, że zupa pomidorowa z koncentratu może być przygotowywana w stosunkowo krótkim czasie, gdyż pozwala pominąć etap obróbki świeżych pomidorów tj. obierania ich ze skórki czy rozgotowywania. Ponadto koncentrat pomidorowy jest łatwo dostępny przez cały rok, niezależnie od sezonu na te warzywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *