Co ugotowaćŚniadanieThermomix

Rogaliki Thermomix

Rogaliki Thermomix

Szybkie rogaliki Thermomix to przykład deseru, który każdy może wykonać w zaciszu swojego domu. Smakują wyśmienicie – są chrupiące i zawierają sporą ilość nadzienia. Jak zatem zrobić kruche rogaliki Thermomix? Jak zawijać rogaliki drożdżowe? Ile czasu potrzebujesz, aby je przygotować i były kruche? Jakie składniki obejmuje przepis na rogaliki drożdżowe?

Rogaliki Thermomix to pyszne i łatwe ciastka. Jak długo się je wykonuje? Kruche rogaliki z marmoladą zrobisz już w kilka minut. Do środka można nałożyć marmoladę, dżem, powidła lub nawet świeże owoce. Wyjdą idealne za każdym razem. Czasami może sprawiać problem zawijanie rogalików drożdżowych, poniżej jest dokładnie opisane jak zawijać rogaliki.

Rogaliki Thermomix

Przepis na rogaliki drożdżowe wykonasz z produktów dostępnych w każdym sklepie spożywczym. Przygotuj następujące składniki:

  • 500 g mąki pszennej lub tortowej,
  • 1 jajko
  • 1 żółtko,
  • 45 g cukru,
  • 100 g śmietany,
  • 50 g drożdży,
  • 100 g masła,
  • 125 g margaryny,
  • pół słoiki dżemu truskawkowy lub ulubionych powideł

Przepis na rogaliki drożdżowe:

Wykonanie ciasta na szybkie rogaliki Thermomix jest niezwykle proste. Wszystkie produkty umieść w naczyniu miksującym (na 2,5 minuty, pamiętaj, aby zablokować urządzenie kuchenne). Wyjmujemy ciasto, lekko zagniatamy i formujemy. Dzielimy na cztery części. Każde ciasto rozwałkuj na grubość około 3-4 mm, a następnie podziel ciasto na około 12 trójkątów. Na każdy nakładamy trochę dżemu i zawijamy w rogalik. Zanurz każdego rogalika w lekko ubitych białkach i odrobinie cukru. Ułóż ciasto na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Pieczemy w 200 C przez około 15 minut. Oczywiście warto wcześniej rozgrzać piekarnik. Szybkie rogaliki Thermomix gotowe!

Ile czasu zajmuje zawijanie rogalików drożdżowych?

Kiedy używamy ciasta drożdżowego, warto wiedzieć, ile czasu i jak zawijać rogaliki drożdżowe? Opracowanie idealnego kształtu ciasta zajmie kilka minut. Najważniejsze, aby rozwałkować je na kształt koła. Następnie ciasto kroimy nożem na równe trójkąty. U dołu każdego trójkąta umieszczamy wybrane wypełnienie. Lekko pociągnij każdy trójkąt w dół i rozpocznij zawijanie. Dolną część trójkąta zaginamy w kierunku nadzienia i jedną ręką powoli wałkujemy ciasto ku górze. Końce szczelnie zlepiamy, aby nadzienie nie odpłynęło podczas pieczenia. Sklejony koniec rogalika zaginamy lekko do wewnątrz tak, aby całość tworzyła kształt półksiężyca. rogaliki Thermomix są gotowe do pieczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *